tarihinde yayınlandı 1 Yorum

Off Road Vinç Çapası

 Bağış yapmak için giriş yapın: Giriş yapmak Kayıt olmak

Off Road Vinç Çapası

 

Off road vinç çapası, yoldan çıkan araçları çekmek için, sabit nokta oluşturmaya yarayan alettir. Sabit nokta teçhizatı olarak tanımlanan off road vinç çapası, off road yarışlarında çok gerekli bir teçhizattır. Bu yarışlarda, çamura saplanma, çukura saplanma ve kayalıklar arasında kalma gibi durumlar gerçekleşmektedir. 4×4 aracın tırmanmasının oldukça zor olduğu yerlerde, yine vinç ve vinç çapası büyük işler başarmaktadır.

 

Off Road Vinç Çapası Ne İşe Yarar?

 

Off road yarışlarının vazgeçilmez aleti olan off road vinç çapası, yarış esnasında saplanan araçların çekilmesi işleminde, sabit destek görevi görür. Saplanma esnasında, vinçle aracı çekmek için, sağlam ağaç veya kaya gereklidir. Ancak, etrafta sağlam ağaç veya kaya yoksa devreye off road vinç çapası girecektir. Vinç çapasının uç kısmı toprağa saplanır ve vinç kancasını, çapadaki yerine takıyorsunuz. Off road 4×4 aracını çekmeye başladığınız zaman, çapa yerin içine girmeye başlayacaktır.

Off road vinç çapası nasıl kullanılır ?

Araç çekildikçe, toprağa saplanan çapa, çok sağlam bir dayanak haline gelir. Bu şekilde, araç bulunduğu yerden kolaylıkla çıkacaktır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey, çapanın uç kısmının sağlam bir zemine saplanmasıdır. Sağlam zemine saplanan off road vinç çapası, taşıma kapasitesi artacaktır. Vinç çapaları, 12000 lb off road vinçler için özel tasarlanmıştır. Bu nedenle, çekme konusunda bir sıkıntı yaşanmaz. 6000 kg ağırlığa sahip araçlara kadar, çekme işlemine dayanabilen bu çapalar, sağlam bir şekilde üretilmektedir.

 

Off Road Yarışlarında Yarışın Kaderini Belirler

 

Off Road yarışlarında, vinç ve vinç çapası, olmazsa olmazdır. Bütün profesyonel yarışçılar, mutlaka bu araçları yanlarında bulundururlar. Batma esnasında, çelik halatla çekme işlemlerinde, strap, eldiven ve çelik halatın düzgün çekme işlemi gerçekleştirmesi için battaniye türü eşyaların bulundurulması gerekir. Makara işlemlerine uyumlu olan vinç çapaları, sabitleme özelliği ile 4×4 aracınızın, battığı yerden çekilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Sabit nokta tehçizatı

Off road yarışlarında, vinç kullanımı ve vinç aksesuarlarının kullanımı, kesinlikle bilinmesi gerekir. Bu off road aksesuarları, çekme işleminin çok daha kolay bir şekilde gerçekleşmesi için üretilmiştir. Çekme işleminde, ağacı kök kısmına strap ve daha sonra da halatın bağlanmasının nedeni, ağacın zarar görmemesi ve halatın zarar görmemesi içindir. Makara, vincin güç potansiyelini iki katına çıkarmaktadır. Vinç çapası, özellikle boş arazilerde, çok kullanışlıdır. Off road yarışlarında, boş yerlerde mahsur kalan yarışçılar için çok kıymetlidir. Çok basit bir yapısı olmasına karşın, çok kullanışlı olan off road vinç çapası, çok sağlam bir şekilde üretilmektedir. İnternetten temin etmek, oldukça kolaydır.

Off road vinç çapası kullanımına ilişkin video :

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...
Report Post Contact admin
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir