tarihinde yayınlandı 1 Yorum

En İyi Off Road Vinç Hangisidir ?

 Bağış yapmak için giriş yapın: Giriş yapmak Kayıt olmak

Off Road Vinçte En İyi Çözüm

 

Arazi yarışlarının vazgeçilmez tutkusu olan off Road yarışlarında, vinç çok önemlidir. Bu vinçler, araçların önüne monte edilir. Bu vinçlerin kendilerine göre özellikleri vardır. Çelik halatlı, sentetik halatlı, hidrolik ve çekme gücü gibi farklı özellikleri vardır. Off Road vinç ürünleri arasında Warn en iyi off road vinç olarak bilinmektedir.

Off-road kullanımına uygun vinç üreten markalar

Neden Warn?

 

Warn vinç, çok seri sarımı vardır ve LB özellikleri oldukça fazladır. Yani başka marka off road vincinin lb değeri 12000 ise Warn markada aynı işi 9000 LB görmektedir. İşin uzmanlarına göre bu değerlendirmeyi yapmaktayız. Profesyonellerin seçimi genelde Warn markadır. Ancak, diğer markalara göre oldukça pahalıdır. Diğer markalarda öyle bir kullanımlık değildir. Off road vinç çeşitlerini kullanırken belli kurallar vardır ve bu kuralların takip edilmesi gerekir. Motoru fazla ısındırmamak, çekme işleminden sonra temizlik yapmak ve elektrik aksamını uzmanına yaptırmak gibi birçok önemli kural takip edilmelidir. Çekme işleminde makara kullanmak, vincin yorulmasını engelleyecektir. Roller, Power, Maks Kraft, Netlift, Ironman, Goliath, Kingone, gibi markalar, off road vinç sektöründe en çok tercih edilen diğer markalardır.

 

İkinci El Off road Vinc Alımı

 

İkinci el veya kiralama gibi kategorilerde yapacağınız alışverişlerde yapmanız gereken, bu işin uzmanlarının tavsiyelerine uymaktadır. Profesyonel off road aksesuar satıcılarının bir arada olduğu Offroad.ist Türkiye de alım satım yapabileceğiniz en iyi adres. İkinci el ürünlerde, garanti veren noktaların tercih edilmesi ve güven veren kişilerin tercih edilmesi, önemli bir husustur. Bu konuda en iyi off road vinç tercihi için, işin uzmanlarının tercih edilmesi çok önemlidir. Off road vinç ile ilgili bütün soruları, bu konuda oluşturulmuş sitelerden elde edebilirsiniz.

 

Hidrolik vinç ürünler kategorisinde piyasaya off road vinç çıkaran Mile Marker markası, 0 amper çeken off road vinç üretmiştir. Elektrik konusunda oldukça tasarrufludur. Bir diğer önemli konusu ise, off road vinç ürünlerinin elektrik sorunudur. Çok elektrik tüketen ürünler için fazladan akü almak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle, elektrik konusunda uzman olan kişilerin görüşleri, bu noktada önemlidir.

 

Off Road Vinç Kullanımı da Çok Önemlidir

 

Mesela, off road yarışlarında çamura saplandınız ve off road vinç ile çekilmeniz gerekiyor. Vincinizin halatını, strap yardımı ile ağaca bağlamalısınız. Strap, ağacın köküne bağlanmalıdır. Böylece, daha dayanıklı olacaktır. Sağlam bir ağaç yoksa strap yardımı ile bir kaç ağaca bağlayabilirsiniz. Strap, ağaca ve halata zarar gelmesini önler. Çelik halat işlemlerinde eldiven ve battaniye kullanılmalıdır. Eldiven elinize gelecek zararı, battaniye ise, çekme esnasında çelik halatın sağa sola yalpalaması için kullanılır. Her zaman için çekme işlemlerinde uzak durmak gerekir. Çelik halatın kopması, ciddi sonuçlara neden olabilir. Yoldan engel kaldırma işlemlerinde, başka bir kaya destek olarak kullanılabilir.

 

Eğer ağaç veya kaya gibi bir destek yoksa vinç çapası da işinizi görür. Off road vinç ile üzerinde vinç olmayan bir aracı da rahatlıkla çekebilirsiniz. Bu durumda, batan araç 1. viteste, çeken araç ise geri viteste yavaş yavaş hareket etmelidir. Her zaman için, çekme işlemi esnasında araç çalışmalı ve vince elektrik aktarmalıdır. Vinç kullanımında, vincin motorunu ısıtmadan, dinlendirerek kullanmak, vincin ömrünü uzatır. Vincin çelik hatlı olanlarında, halat sarımı işleminin düzenli olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde, halat, tamburda toplanır ve çelik halat telleri zarar görmeye başlar.

 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...
Report Post Contact admin
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir