tarihinde yayınlandı 1 Yorum

Netlift Off-Road Vinç

 Bağış yapmak için giriş yapın: Giriş yapmak Kayıt olmak

Netlift Off Road Vinç İle Yolda Kalmayın

 

Off road yarışlarında, çelik halatlı ve sentetik halatlı olan ve araçların önüne monte edilen bu vinçler, ilk çıktığı zamanlarda askeri amaçlı kullanılıyordu. Daha sonra sivil hayatta kullanılmaya başlandı.

 

Netlift Off Road Vinç

 

1- 6000 ile 12000 LB arasında üretilen ürün, çelik halat ve sentetik halat özelliğinde üretilmektedir.

2- Uzaktan kumandalı üründe, kademeli çalışma özellikleri de mevcuttur.

3- Off road müsabakalarında, kullanılan ürün, elektrikle çalışmaktadır.

4- Araç elektriği ile çalışan ürün, aracın ön kısmına yerleştirilmektedir.

5- Seyyar vinç olarak da bilinen ürün, çok amaçlı kullanılabilir.

6- Vinç sektöründe adından sıkça söz ettiren netlift off road vinç ürünleri, garantili üretilmektedir.

Netlif Off Road Vinç Kullanımı

1- Off road vinçlerinin ilk üretimi, askeri amaçla üretilmiştir.

2- Daha sonra, özellikle off road yarışlarında, bu araç vinçleri tercih edilmeye başlanmıştır. Elektrikle çalıştığı için, aracın elektriğine bağlanmaktadır.

3- Ancak, vinç ile çekme işlemi esnasında, araç motorunun çalışması gerekir. Bunun nedeni ise, akünün bitme olasılığıdır. Araç çalışmadan vinç kullanılırsa, akü biter. Bu nedenle araç çalışır vaziyette olmalıdır.

4- Çelik halat kullanımında eldiven ve benzeri eşyaların kullanılması, daha sağlıklı olacaktır.

5- Saplanan aracın çıkması için, halatın ucu aracı çekebilecek sağlamlıkta bir yere bağlanmalıdır.

6- Araca hafif gaz verilmelidir. Saplanan araçta netlift off road vinç yoksa vinç olan bir araçla, saplanan araç çekilebilir.

7- Ancak, her iki araç ta 4 çeker özelliklere sahip olması gerekir.

8- Vinç kullanımını bilmek gerekir. Motorun çok ısınmamasına dikkat edilmelidir. Off road vinç çeşitlerinin kullanmasını bilmediğimiz zaman, vinç kısa zamanda pert olacaktır. Bu nedenle vinç kullanımının inceliklerini bilmek gerekir. Vinç ile çekme işlemlerinde, makara kullanmak, vincin ömrünü uzatır. Makara, vinç üzerindeki yükü yarı yarıya azalttığı için, vinç çok daha rahat kullanılacaktır.

9- Off road aksesuar ürünlerinde, en uygun vinci seçmek çok önemlidir. Ağırlıklarıyla 3000 kg gelen bir araç için 6000 LB özellikli vinç almak gerekir. Aksi halde off road vinç ürününü kullanmamız çok daha zor bir hale gelecektir.

10- Off road vinç ürünlerini 4 çeker araçlarına takarken ve bu vinç ürünlerini alırken, işin uzmanlarıyla istişare yapmak çok önemlidir. Off road konusunda profesyonelleşmiş kişiler, bu konuda geniş bir bilgiye sahiptir.

11- Vinç kullanmasını öğrenmeden, off road yarışlarına katılmak, büyük sıkıntıları beraberinde getirebilir. Bunun nedeni ise, bu yarışlarda, araçların çamura saplanma olasılığı veya kayalar arasında kalma olasılığı oldukça fazladır.

12- Strap, u kilidi, makara, battaniye ve eldiven gibi yardımcı malzemeleri bulundurmak gerekir. Strap, ağaçların çekme esnasında zarar görmesini engeller. Bu kilidi kanca takma işlemi için kullanılır. Makara ise, vincin çekme gücünü ikiye katlar. Bu nedenle tavsiye edilir. Eldiven, çelik halat kullanımında, battaniye ise çelik halatın dengeli çekme işleminde kullanılır.

Netlift marka off-road kullanımına uygun vinç

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...
Report Post Contact admin
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir