tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Off Road Araçlarda Vinç ve Yedek Parça

 Bağış yapmak için giriş yapın: Giriş yapmak Kayıt olmak

Off Road Araçlarda Vinç

 

Vinç, genel anlamda oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Aslında, vincin tarihi geçmişi çok eskidir. Ancak, teknolojinin gelişmesi ile birlikte off road vinç ürünleri de üretilmiş durumda. Çamur içerisinde zorlu yarış yapan off road severler için, araca montajlanabilen bu seyyar vinçler, oldukça önemli malzemeler haline geldi. Özellikle, bu zorlu yarışta çamura saplanan araçların çıkarılması için, oldukça etkili bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Off Road Vinç

 

Çelik halat ve sentetik halat özelliği ile üretilen vinçler, LB özelliği ile satışa sunulan off road vinçlerde, LB özelliği 12000 olan bir vinç için, 6000 kg ağırlığındaki off road araç için kullanılabilir. Tabi, bu ağırlık yüküyle birlikte olmalıdır. Elektrik özellikli bu vinçler, aracın ön kısmına monte edilmektedir. Piyasada off road vinç yedek parça temini de oldukça kolaydır. İnternetten parça bulmak mümkündür. Halat, motor parçaları ve makara gibi birçok aksesuarı, ayrı olarak alabilirsiniz.

Off-road vinçler için üretilmiş sentetik kablo (Halat)

 

Off Road Vincin Özellikleri

 

Off road vinç, öncelikle işin uzman olan kişilere taktırılmalıdır. Araç elektriği ve vinç konusunda deneyimli olan kişilerin tercih edilmesi durumunda, aracınızda ciddi hasarların oluşması engellenir. Bu vinç ile başka bir aracı çekebilirsiniz. Bu vincin montajlandığı araç çamura saplanırsa, yine bu vinç yardımıyla çıkarılabilir. İnsan gücü ile çekmeye güç getiremediğiniz nesneleri, yine off road vinç yardımıyla çekebilirsiniz.

 

Çelik Kablo Nasıl Kullanılır?

Çelik off-road vinç halati

Sentetik kablolu vinç kullanımında eldiven gerekmez, ancak, çelik kablo kullanımında eldiven şarttır. Çelik kablo sarım esnasında üst üste gelirse, tabur sıkışır ve çelik kablonun telleri kopmaya başlar. Bu nedenle çelik kablo sarım durumunda kontrol edilmelidir. Çelik kablo çekme esnasında, üzerine battaniye atılmalıdır. Veya battaniye benzeri bir örtü atılmalıdır. Böylece, çelik kablo sabit bir şekilde çekme işlemi gerçekleştirir.

 

Parça Temini Mümkün Mü?

 

Bu vinç ürününün bütün parçalarını bulabilirsiniz. İnternetin gelişmesi ile birlikte, arama motorlarında off road vinç yedek parça yazdığınız zaman, parça bulabilirsiniz. Ya da en güvenlisi ve diğer 4×4 ekipmanları keşfedebileceğiniz Offroad.ist 4×4 Pazaryeridir. Motor parçaları, sentetik ve çelik kablolar, ışıklandırma sistemi ve diğer elektrik aksamı ile ilgili parçaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Aracın ön kısmına monte edilen bu vinç, kademeli özelliği ile çekme işlemini düzenli gerçekleştirmektedir. Kademeli özelliği ile çekme işleminin gücünü azaltıp, çoğaltabilirsiniz. Bu kısmın parçalarını da temin edebilirsiniz. Genellikle off road vinç arızalarının nedeni, kullanma konusunda bilgisiz olmaktır. Motorun çok fazla zorlanması sonucunda, soğumasına izin vermemek, motorun ömrünü azaltmaktadır.

 

Çekme esnasında kablolar gergin ve kısa olmalıdır. Kablonun uzun olması durumunda, vincin motoru zorlanır. Makara kullanmak, off road vinçlerin kapasitesini iki katına çıkarır. Bu nedenle makaralar, vincin ömrünü uzatır. Aracın çekme esnasında çalışması durumunda, akünün boşalması engellenir. Akünün boşalmasını engellemek için, araç çalışır durumda olması gerekir. Elektrik aksamı ile ilgili sorunlarda, araç elektriği ve vinç elektriği konusunda uzman olan kişilere başvurmak gerekir.

 

 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...
Report Post Contact admin
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir