tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Off Road Vinç Tamirinde Bilinmesi Gerekenler

 Bağış yapmak için giriş yapın: Giriş yapmak Kayıt olmak

Off road vinç kullanan bireylerin vinçlerini minimum yılda bir kez kontrol etmeleri veya bu konuda profesyonel hizmet sunan tamir servislerine götürerek kontrol ettirmeleri gerekiyor. Uzun ömürlü bir off road vinç deneyimi yaşamak için periyodik bakım büyük önem taşıyor.

 

Kontrol Zamanı

 

Off road vinçlerin tamiri ve onarımları her ne kadar yılda bir kez olarak belirtilse de tamir sürecinin belirlenmesinde off road vincin kullanım sıklığı belirleyici bir etmen oluyor. Bu nedenle off road vinç tamiri için gereken zaman aralığını kendi alışkanlıklarınıza göre revize etmeniz gerekiyor.

 

Temizliğin Önemi

 

Off road vinçlerin temizliği de kullanım ömürlerini doğrudan ilgilendiriyor. Bakımlı ve temiz kullanılan bir off road vinç daha geç mukavemet kaybediyor. Off road vinçlerin üzerinde kalan toprak, çamur be diğer maddeler yeterli düzeyde temizlenemezler ise vincin daha hızlı yıpranmasına halatın mukavemetini kaybetmesine neden oluyor.

 

Ayrıca kullanmakta olduğunuz off road vinç eğer açık bir yapıya sahipse halata taş ve benzeri yabancı cisimlerin sıkışma olasılığına karşı sık sık kontrol etmeniz gerekiyor. Temizliği ve bakımı yeterli düzeyde yapılmayan vinçlerde ne yazık ki en olmadık zamanlarda kopma meydana gelebiliyor.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kullandığınız off road vinç türü ne olursa olsun (ister kapalı ister açık) off road vincin kontrol kutusunun kesinlikle su almaması gerekiyor. Aynı zamanda off road vinç üzerinde tam kontrol sağlamanıza yardımcı olan kumandaların pillerinin de off road vinç kullanımından önce kontrol edilmesi gerekiyor.

 

Eğer off road vinç tamiri için yeterli vaktiniz yoksa bu konuda profesyonel destek sunan servislerden ve off road aksesuar üreticilerinden faydalanmanız tavsiye ediliyor. Bu alanda hizmet sunan off road vinç servisleri en kısa zaman zarfında bakım ve gerekli onarım işlemlerini gerçekleştirerek sizleri büyük bir zahmetten kurtarıyor.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...
Report Post Contact admin
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir